ubytovacie zariadenie

Oáza oddychu Súľov, Súľov - Hradná

Penzióny, Súľov - Hradná, okres Bytča


Oáza oddychu Súľov sa nachádza na okraji obce Súľov Hradná v tesnej blízkosti Súľovských skál, pozostáva z penziónu Pútnik s reštauráciou, chaty Oáza a rozsiahlych trávnatých plôch určených pre stany a karavany.

Areál ponúka kvalitné ubytovacie, konferenčné a reštauračné služby, je vhodný pre trávenie aktívneho ale aj pasívneho oddychu.
Radi privítame viac skupinové firemné akcie, školské výlety, školy v prírode, jednotlivcov hľadajúcich oddych, aktívnych turistov, rodiny s deťmi... Náš areál Vám ponúka dokonalý relax , ale aj zábavu rôzneho druhu. Cykloturistika, turistika, horolezectvo, grilovanie, guláš party, rodinné či firemné akcie, toto je len pár možností z toho čo všetko Vám vie tím nášho areálu ponúknuť. Menej aktívny dovolenkári môžu využiť neďaleké kúpaliská a kúpele, obdivovať krásu prírody priamo z areálu, či spoznávať históriu okolitých miest. V zimných mesiacoch je tu možnosť lyžovania v stredisku Makov.

Napriek pestrým možnostiam kt. ponúka náš areál veríme, že najväčším lákadlom pre Vás zostanú Súľovské skaly považované za fenomén prírodných krás tejto časti slovenskej krajiny. Ich jedinečnosť obdivujú milovníci prírody už dávno. Predmetom obdivu sa stali medzi geológmi, zoológmi, ornitológmi, výtvarníkmi, cestopiscami, turistami. Už v roku 1839, v kronike rodu Madočániovcov sa v latinskom zápise píše: Skaly a skalné balvany, ktoré vyčnievajú okolo dediny Súľov v dosť značne dlhom okruhu a ktoré akoby predstavovali malebné divadlo a hru prírody, sú navštevované, skúmané a s údivom obdivované cudzincami prechádzajúcimi aj z iných krajín.Ak by niekto hľadal najznámejší geografický prívlastok pre skaly, boli by to asi tie súľovské. Sformovali sa v období starších treťohôr, kedy sa na tomto území nachádzalo praveké more. Nielen svojimi geomorfologickými zvláštnosťami, ale aj tvarmi navodzujú pôsobivú atmosféru. Nie nadarmo toto miesto láka filmárov. Tvorili sa tu scény zo známych filmov ako napríklad Pacho, hybský zbojník, Janko hraško, Sokoliar Tomáš. Tento romantický svet bášt, veží a stĺpov, zoradený do viacerých skalných miest, ktorý patrí k najúžasnejším v Hornom Považí, leží len 20km od Žiliny. Pod nimi sa rozprestiera obec s bohatou históriou, hradom, tajomstvami v skalách, povesťami, výnimočnou faunou a flórou. Obec, ktorá sa popri svojich akoby večných skalách predsa mení a rozvíja. Malá tichá a rázovitá obec s históriou zachováva, chráni, a rozvíja svoje dedičstvo. Vybudovali turistickú infraštruktúru, zrekonštruovali školu, námestie i okolie kostola. Pred obecným úradom ako symbol múdrosti i súľovských skál stojí súsošie Sovy a sovičky. V súčasnej dobe má rozlohu 2 295h s 947 obyvateľmi.


Ponuka služieb pre verejnosť

  • Súčasťou nášho zariadenia je bar alebo discobar otvorený verejnosti.
  • Súčasťou nášho zariadenia je reštaurácia, ktorá je otvorená verejnosti.
  • Súčasťou nášho zariadenia je kaviareň, ktorá je otvorená verejnosti.
  • Priamo v našom zariadení máme krásny park, detské preliezačky, detské šmýkačky, pieskovisko a budeme radi ak si to prídu vyskúšať aj u nás neubytovaný hostia s ich detičkami.
  • V tesnej blízkosti nášho zariadenia majú naši zákazníci možnosť vidieť jedinečnú atrakciu Slovenska (hrad, múzeum, kultúrnu pamiatku, park, vodnú priehradu..) Radi sa o tom podelíme s portálom slovakbook.

Oáza oddychu Súľov

Adresa
Súľov 393
Súľov - Hradná 01352

Mobil: 0903530797
Kontaktná osoba:Eduard Lago

Web: www.oazaoddychusulov.sk
Email: autocampsulov@gmail.com